Warning: A non-numeric value encountered in /home/server919265/ftp/migracja/skitury-net/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5467
501 690 224 przemski@skitury.net

Kilka słów o mnie, moich skiturowych doświadczeniach i planach

Witaj,

Skiturami pasjonuję się od kilkunastu lat. Sporo działałem w Tatrach i robiłem kilka alpejskich przejść typu Haute Route: Alpy Otztalskie, Silvretta, Wysokie Taury, Ortler.

Ulubioną formułą narciarstwa wysokogórskiego są dla mnie wędrówki typu Haute Route czyli logiczne przejście całego pasma górskiego, tak żeby po drodze zdobyć kluczowe przełęcze i szczyty poruszając się od schroniska do schroniska… są to zazwyczaj 5- czy 6-dniowe wyrypy o łącznym przewyższeniu 7000-9000 metrów.

Mieszkam w Warszawie. Od pierwszych śniegów do mniej więcej połowy marca jeżdżę weekendowo i „na warunki” sprawdzonym sposobem: wyjazd o 2-3 w nocy z piątku na sobotę, dwa dni akcji górskiej, finał w knajpce na krakowskim Kazimierzu i… odliczanie do następnego weekendu oraz gorączkowe sprawdzanie prognoz pogody.

Od połowy marca zaczyna się najlepszy czas na narciarstwo wysokogórskie więc improwizacja ustępuje solidnie zaplanowanym wędrówkom narciarskim: najpierw w Tatrach Zachodnich, potem Wysokich, wreszcie Alpach. W tym roku chciałbym przejść trawers Alp Berneńskich.

Do zobaczenia w górach!
Przemski

Plany 2016:

  • szybkie weekendowe wypady tatrzańskie „na warunki” od stycznia do marca
  • wypad freerajdowy w lutym na Chopok
  • w połowie marca 4-5 dniowa wędrówka narciarska przez Tatry Zachodnie
  • na początku kwietnia kilkudniowe narciarskie przejście Tatr Wysokich, głównie słowackich, finał Rysą do Moka
  • w drugiej połowie kwietnia tura alpejska: Berneńskie 4-tysięczniki
  • chodzi mi po głowie Mont Blanc w maju lub na początku czerwca, zobaczymy…
Jeśli komuś z tym po drodze, to zapraszam

Od zawsze w Tatrach...