Warning: A non-numeric value encountered in /home/server919265/ftp/migracja/skitury-net/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5467
501 690 224 przemski@skitury.net

Bieżące sprawy, spotkania, planowane wyjazdy

POZOSTAŁO:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Skiturowe ABC

Prezentacja w KW Warszawa

Środa, 27 stycznia 2016

SKITURY NA SUCHO czyli wszystko co powinieneś wiedzieć rozpoczynając swoją przygodę z narciarstwem wysokogórskim

Zanim zdobędziesz na fokach swój pierwszy szczyt i poczujesz adrenalinę zjazdu dziewiczym stokiem warto poznać kilka niuansów tej aktywności górskiej. Zapraszam na moją prelekcję skiturową do Klubu Wysokogórskiego Warszawa

Podczas prezentacji:

  • poznasz niezbędny sprzęt i nauczysz się go dobierać
  • dowiesz się jak żyć za pan brat z lawinami
  • zgłębisz portret psychologiczny skiturowca idealnego
  • i… zaplanujesz swoje pierwsze wycieczki narciarski

POZOSTAŁO:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Silvretta Haute Route – relacja

wtorek, 16 lutego 2016, 19.00

Relacja z narciarskiego przejścia alpejskiego pasma Silvretty

Szczegółowa relacja z 6-dniowej wyrypy narciarskiej, podczas której przeszliśmy pasmo Silvretty. Naszym celem było wyznaczenie nowego wariantu Haute Route – logicznego przejścia tego pasma, tak by zajrzeć w jak najwięcej ciekawych miejsc, zdobyć kluczowe przełęcze i szczyty, a przede wszystkim utrzymać się w marszu i dopiąć celu.

Silvretta to wspaniałe pasmo górskie, które ma w sobie zarówno tatrzańską kameralność jak i alpejski majestat. Jest doskonałym celem na pierwszą poważną narciarską wędrówkę alpejską. Prezentacja będzie zbiorem użytecznych informacji zarówno co do przebiegu trasy jak i sposobu przygotowań, tak aby każdy z Was mógł zaplanować i zrealizować narciarską wyprawę w to fascynujące i niezbyt trudne pasmo górskie.

Prezentacja odbędzie się w gościnnej warszawskiej kawiarni podróżniczej „Południk Zero”.


Pełnia w Zachodnich

21 marca 2016 i okolice

Początek kalendarzowej wiosny to tradycyjnie najlepszy czas na Tatry Zachodnie. Wtedy po południowej stronie słowackiej już można trafić na firny, a po północnej – polskiej – jeszcze poszaleć w puchu.

Trasa 5-dniowej wędrówki górskiej została ułożona tak, by zjechać kilka nowych celów, zajrzeć w te doliny, które dotąd były jakoś nie po drodze i policzyć się z paroma miejscami, które jak dotąd nie chciały puścić… Po prostu kilka dni solidnej – tradycyjnej już w tym terminie – wyrypy narciarskiej.

Kalendarz w tym roku wyjątkowo dobrze się ułożył, bo tura będzie odbywała się w pełnię, więc chodzi mi po głowie nocne przejście narciarskie przy świetle księżyca.

Generalnie tura zaplanowana jest w gronie sprawdzonych bojem przyjaciół, ale że lubimy poznawać nowych ludzi to jedno miejsce trzymam dla kogoś nowego kto chciałby do nas dołączyć. Warunkiem jest posiadanie przynajmniej średniego doświadczenia skiturowego i dobra znajomość turystyki zimowej.

ALPEJSKA HAUTE ROUTE 2016:

POZOSTAŁO:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Alpy 2016… Berneńczyki!

druga połowa kwietnia 2016

Największy obszar lodowcowy w Europie, solidna porcja dziennych przewyższeń, zjazdy z kilku 4-tysięczników… prawdziwe skialpinistyczne wyzwanie.

Jak nie teraz, to kiedy?

W ubiegłym roku się nie spięło, ale tura logistycznie przygotowana: jest konkretny plan dzień po dniu, są tracki, tylko mapę trzeba dokupić no i trochę franków.

Na www.skitury.net oczywiście pełna relacja + tracki przejścia.


„…podejście na nartach winno się odbywać w tem­pie umożliwiającem normalną pracę serca. Winno więc być przedewszystkiem równomierne a wytrwałe. Lecieć i co chwila stawać zadyszany, zdradza krótkowzroczną metodę patałacha…”

– Józef Oppenheim

(2016) Było-minęło…

  • Piwotura w „Kufle i kapsle” czyli knajpkowe spotkanie warszawskich skiturowców na Płaśni Mazowieckiej